Mobilní telefony / Tablety

První pomoc při zásahu kapalinou:

Pokud je telefon zasažen kapalinou (politý, spadl do vody, zůstal na dešti a napršelo do něj apod.) jediná záchrana a první pomoc je, IHNED vytáhnout baterii z přístroje, vyjmout kartu SIM, případně paměťovou kartu a neprodleně přinést do servisu na odborné vyčištění.

Sušení fénem, na topení, v troubě, případně čištění lihem, slivovicí a podobné „babské rady“ NEFUNGUJÍ!!! A to z důvodu, že kapalina se dostane jednak pod BGA obvody, kde oxiduje již po několika desítkách minut od jejího vniku, tak do prokovů v desce plošných spojů, kde je situace stejná. Zde žádné sušení nepomůže. Je třeba telefon vyčistit v roztoku Isoprophilu pomocí ultrazvuku, případně hotjetem propájet až do zkapalnění cínu.

Velmi oblíbená je rada „dej telefon do rýže“. Tato rada funguje pouze v případě, že by rýže přes noc přilákala Asiaty, kteří by přístroj profesionálně opravily. Jinými slovy, rýže dokáže absorbovat vlhkost maximálně ze solničky, nevytáhne ji zespodu BGA obvodů! 

Proto platí zásada: VNIK KAPALINY DO PŘÍSTROJE = CO NEJDŘÍVE KONTAKTOVAT SERVIS!

 

Hardware

Hardware představuje veškeré fyzicky existující technické vybavení. Specialuzuji se na opravu veškerého hardware u mobilních telefonů, GPS navigací, notebooků, tabletů, netbooků MP3 přehrávačů atd.

Ceny za servis se mohou lišit u jednotlivých servisů, nicméně je třeba brát v potaz kvalitu náhradních dílů, jejichž nabídka je skutečně široká a nákupní ceny se mohou lišit i o řády stokorun. Já pracuji buď s originálními díly, pokud jsou k dispozici. Nebo vysoce kvalitními náhradami (Hi Quality).

Používám výhradně spičkové vybavení a nářadí převážně od špičky na trhu v oblasti pájení firmy JBC.

Všechny opravené zařízení podléhají důkladné diagnostice, včetně měření hodnot podle servisních manuálů a následnému testu funkcí, které zákazník uvedl jako závadu.

Provádím zejména tyto opravy:

– Výměna LCD displeje nebo dotykové vrstvy (touch screen), flex kabelu, nabíjecího konektoru, systémového konektoru, konektoru sluchátek, reproduktoru, mikrofonu zvonítka (buzzeru), klávesnice, krytu, baterie (pokud není uživatelsky výměnná).

– Veškeré pájení horkým vzduchem, výměna BGA obvodů (napájecího obvodu, nabíjecího obvodu, procesoru, EMI filtru, SMD součástek (odporu, tranzistoru, kondenzátoru, cívky, diody), pájených mikrofonů, konektorů, patic atd.

– Oprava desky plošných spojů překlenováním, obnovení vodivé vrstvy, oprava po vniku kapaliny, vyčištění ultrazvukem, oživení baterie vybité na nula Voltů atd.


V případě dodání náhradního dílu zákazníkem, nelze na náhradní díl poskytnout záruku a cena za provedenou práci se z pochopitelných důvodů platí bez ohledu na funkčnost dílu.

 

Software

Provádím zejména tyto opravy:

– Aktualizace software/firmware všech značek mobilních telefonů (kromě čínských napodobenin atd.),

– Odblokování telefonu na zahraničního operátora, uživatelského zámku, zámku na google účet apod.

– Kompletní softwareové uživatelské služby, nastavení, zabezpečení proti virům atd.